Jak przygotować lampy do regeneracji?
Lampy samochodowe mają za zadanie oświetlać drogę kierowcy i przyczyniają się do poprawienia widoczności na drodze. Niestety często zdarza się, że w wyniku działania szkodliwych czynników zewnętrznych lampy zaczynają matowieć i słabiej świecą. Rozwiązaniem może być usługa regeneracji reflektorów. Sprawdź sam, jak przebiega proces regeneracji lamp i kiedy warto to wykonać.
Jak przebiega proces regeneracji reflektorów?
Regeneracja reflektorów to popularna usługa, która poprawia efektywność oświetlenia samochodowego i przywraca dawny wygląd lamp. Na samym początku konieczne jest przygotowanie lamp do dalszej obróbki. Kolejny etap to nałożenie nowego lakieru na reflektory i nabłyszczenie W tym celu należy je dokładnie umyć i wyszlifować. Dzięki temu można pozbyć się zanieczyszczeń i zmatowiałej warstwy lakieru ochronnego. Następnie konieczne jest odtłuszczenie lamp, co ułatwi przyleganie nowych warstw lakieru polerowanych lamp. Ostatni etap regeneracji reflektorów to nałożenie specjalnego środka zabezpieczającego, który uchroni lampy przed ponownym matowieniem,
Kiedy warto wykonać regenerację lamp?
Regeneracja lamp samochodowych jest zalecana w sytuacji, gdy oświetlenie traci na efektywności i nie spełnia wymogów. Co więcej, regeneracja lamp może okazać się konieczna w przypadku, gdy lampy samochodowe mocno zmatowiały i zostały zarysowane. Regeneracja reflektorów jest też doskonałym sposobem na poprawę widoczności, a odnowione lampy zwiększają ilość światła w obszarze krawędzi pasa ruchu. Dzięki temu można skutecznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drodze. Ponadto regeneracja lamp zapewnia dodatkowe sekundy na rekcję podczas jazdy i wydłuża widoczność aż o 15 metrów.